Pilový řetěz Oregon 3/8” 1,1mm - 33 článků 90PX033E Zobrazit větší

Pilový řetěz Oregon 3/8” 1,1mm - 33 článků 90PX033E

90PX033E

Pilový řetěz Oregon 90PX se vyznačuje úzkou řeznou spárou a vysokým výkonem. Je šetrný k pohonné jednotce, má nízký zpětný vrh a zaručuje nízkou spotřebu paliva. Není náročný na údržbu.

Řetěz je vhodný pro elektrické, aku i benzínové pily k údržbě zeleně na zahradě i pro arboristy používající jednoručky.

NAHRAZUJE STARŠÍ TYP ŘETĚZU 90SG033E, 90SG033X, 90SG033G, 90PX033X, 90PX033XG

Pro pily Greenworks GD40CS40, Parkside PKSA 20Li B2, Hecht 976W a další

Více detailů

Skladem

244,00 Kč s DPH
(201,42 bez DPH)

Podrobný popis produktu

Pilový řetěz Oregon 90PX

Řetěz Oregon 90PX se vyznačuje úzkou řeznou spárou. Jeho výhodou je, že je šetrný k pohonné jednotce Vaší řetězové pily. Řetěz typu PX má nízký zpětný vrh a je vhodný i pro příležitostné uživatele motorových pil. Tento řetěz není náročný na údržbu.

Řetěz 90PX je vhodný pro elektrické, aku i benzínové pily (i pro jednoručky). Ideální pro majitele domů, kteří používají pilu k údržbě zeleně na své zahradě. Je vhodný i pro arboristy používající jednoručky.
Řetěz 90PX je řetěz typu Micro-Lite. Šířka drážky je tedy pouze 1,1mm a díky tomu je řezná spára úzká v porovnání s běžnými typy řetězů. Tento řetěz používaný v kombinaci s lištou Micro-Lite snižuje nároky na pohonnou jednotku Vaší pily a tím šetří palivo.

Pro mazání řetězu a lišty motorové pily doporučujeme používat olej OREGON kat. číslo O10-4935 nebo O10-6362

Nezapomeňte také na olej do benzínu O10-6361O10- 6368 zelený nebo červený O10-6365O10-6366 pro Vaší motorovou pilu. Máme v nabídce i ten s odměrkou O11-1140 červený nebo zelený O10-6370Počet vodících článků: 33

Co je vodící článek?

Vodící článek řetězu je ta část řetězu, která se pohybuje uvnitř drážky vodící lišty.

Přestože počet vodících článků může odpovídat Vámi zvolenému typu pilu v našem vyhledávači, jeho délka závisí na délce Vámi používané vodící lišty.

Jak určit délku řetězu:

Spočítejte počet vodících článků na řetězu, který jste na pile používali dosud viz. obrázek. Případně hledejte počet vodících článků mezi informacemi na Vaší liště. Počet vodících článků je obvykle následován písmeny “DL“ (z angl. Drive Links).

ROZTEČ: 3/8" - malá (Hobby)

3/8" - malá (Hobby)
Co je rozteč?

Dělení neboli rozteč řetězu - tj. se rozumí vzdálenost mezi kterýmikoli třemi po sobě následujícími nýty dělena dvěma, vyjádřeno v palcích. OREGON vyrábí pilové řetězy s roztečí 1/4 ", .325", 3/8 ", .404", 3/4 ". Rozteč musí být shodná pro všechny prvky řezacího systému (pilový řetěz, vodící lišta a řetězka).
V případě tohoto řetězu je to 3/8" - malá (Hobby) palce (vzdálenost mezi třemi nýty je tedy přibližně 19mm).
Důležité! U již použitých řetězů může být tato vzdálenost větší v důsledku opotřebení řetězu.

Lubrilink

Lubrilink

LubriLinkTM je dutina ve spojovacím článku řetězu, která se chová podobně jako olejová nádrž.

Zadržuje olej déle v místech, kde je to třeba

Olej, který by normálně vylétl z řetězu odstředivou silou, se shromažďuje a uchovává v LubriLinkTM.

Zvyšuje životnost jak vodící lišty, tak řetězu

Olej se shromažďuje tak, aby byl volně přístupný jednotlivým částem řetězu při zpomalení nebo zastavení pily.

Díky tomuto dokonalému systému mazání se prodlužuje životnost řetězu i vodící lišty.

Řetěz je stabilní a méně náchylný k poškození

LubriLinkTM posiluje články tím, že snižuje jejich tendenci k ohýbání během provozu. Díky této technologii je řetěz stabilnější a méně náchylný k předčasnému selhání.

Výsledky testování ukazují, že olej zůstává na řetězu dokonce i v momentě, kdy řetěz dosáhne konce jeho zamýšlené životnosti.

Witness Mark

Witness Mark
Witness Mark

Je značka umístěná přímo na řezacím zubu, která ukazuje doporučený úhel ostření.

Všechny řetězy Oregon jsou opatřeny značkou přímo na řezacím zubu. Tato značka označuje optimální úhel broušení a pomáhá tak docílit vysokou přesnost při ostření. Zároveň Vám tato značka ukáže hranici, po kterou můžete řetěz ostřit. Po dosažení této značky při ostření, je nutné řetěz vyměnit za nový.

Lubriwell

Lubriwell

Ušetřete za olej i řezný systém díky technologii mazání Lubri-Well ™

LubriwellTM je otvor, který je mimořádně užitečný v celém řezacím systému.

Otvory LubriwellTM jsou umístěny v nejméně zatížené části vodících článků. Snižují celkovou hmotnost řetězu, což snižuje zatížení motoru.

Největší výhodou Lubriwell ™ je to, že pomáhá rozvádět olej po celé délce řetězu a lišty (obzvláště důležité u lišt s vodícím kolečkem) a udržuje olej v třecí zóně, tedy v místě, kde přichází řetěz do kontaktu s vodicí drážkou lišty.

Mazivo je udržováno v otvorech LubriwellTM, což snižuje tření při uvedení do provozu - dříve, než začne plně fungovat systém mazání pil.

Wide-Ban

Wide-Ban

Řetězová pila a vibrace jdou, bohužel, ruku v ruce. Každý, kdo používá řetězovou pilu, je vystaven určité úrovni vibrací. Efekt vibrací je těžké vidět nebo cítit, ale opakované vystavování se vibracím je škodlivé pro Vaše ruce. Riziko pro Vaše zdraví je ještě vyšší, pokud pilu používáte dlouhodobě (necitlivost rukou nebo bolestivá citlivost rukou na chlad nebo teplo)

Jak Oregon® snižuje vibrace?

Díky odstranění malého množství materiálu ze spodní části paty řezacího zubu a spojovacích článků mohou zadní části těchto částí řetězu "plavat" nad vodicí lištou. Když běžný zub přijde do styku se dřevem, je na moment zastaven, protože se zachytí mezi dřevem a vodící lištou. Tím se uvolní obrovské množství energie. Ale u řetězů s prvkem Vibe-Ban™ malý prostor mezi řetězem a vodící lištou umožňuje, aby řetěz působil jako tlumič nárazů a velká část energie se rozptýlila. Oregon začal již pře více než 20 lety používat nejmodernější zařízení k měření vibrací. Oregon Vibe-Ban ™ sníží úroveň vibrací o 25% nebo i více.

Systém úzké řezné spáry (úzkého řezu) Micro-Lite ™ vede ke zvýšení řezného výkonu a vyžaduje méně řezné síly ve srovnání s běžnými řezacími systémy.

Řetěz Micro-Lite ™ (narrow kerf) společně s lištou Micro-Lite ™ vychází vstříc současné poptávce po lehkých řetězových pilách.

Celý systém vyžaduje menší výkon od Vaší pily než standardní řezací systémy. Řada řetězů řady Micro-Lite nabízí nejúčinnější konstrukci řezacích zubů, která nevyžaduje tak velký výkon od pohonné jednotky Vaší pily, což nakonec vede ke zvýšení řezné rychlosti a výkonu obsluhy pily.

Řezání je rychlejší a zatížení pilového motoru je menší.

Zvyšuje účinnost každé pily

Řetěz je vhodný na pily

Bosch, Dolmar, Makita, Partner, Solo, Stihl

Ryobi: RY18CS20A

FIELDMANN FZP 70505-0

Nahrazuje řetěz

90SG033E, 90SG033X, 90SG033G, 90PX033X, 90PX033XG

Parametry produktu

Použití Hobby
Doporučený průměr pilníku 4,5 mm
Šířka drážky 1,1 mm (.043")
Počet článků 33
Rozteč 3/8" - malá (Hobby)

Související produkty