JAK VYBRAT ŽACÍ STRUNU

Zaměřte se na správný průměr struny, její délku a profil struny. Při výběru je také důležité zvolit strunu podle druhu sečené trávy či porostu a výkonu Vašeho » křovinořezu «.

PRŮMĚR STRUNY

Při výběru správného průměru struny doporučujeme držet se návodu k obsluze Vašeho křovinořezu, případně žací hlavy. Průměr struny musí odpovídat výkonu křovinořezu a konstrukci strunové hlavy. V případě použití silnějšího průměru dochází k přetěžování motoru a tím i ke zkracování jeho životnosti a vyšší spotřebě paliva. Při použití příliš slabého průměru se struna naopak zbytečně rychle opotřebovává a funkce odvíjení nemusí vždy fungovat podle předpokladů.

V dnešní době se již vyrábějí i struny slabého průměru, které jsou odolné proti lámání. Takové struny mají většinou speciální » vysoce odolné jádro « nebo obsahují » hliníkové části pro odvod tepla při sečení «.

DÉLKA STRUNY

U moderních strojů nám tato starost odpadá. Kryt struny je zpravidla opatřen nožem (zařezávačem), který strunu zařízne na odpovídající délku. Takto zkrácená struna má pak při správném průměru ideální odstředivou sílu i odpor vzduchu při sečení odpovídající výkonu stroje.

U ostatních modelů je třeba vzít v úvahu to, za jak dlouho strunu spotřebujeme. Obecně platí, že na jedno navinutí budete potřebovat cca 3-5m struny. Pokud sečete malou plochu, vybírejte si raději menší balení struny. Struny není dobré dlouho skladovat. I sebekvalitnější struna časem degraduje a ztrácí své vlastnosti. Vhodné není skladování v prostředí s měnící se teplotou a vlhkostí. Struna může při dlouhodobém, špatném skladování ztrácet pružnost a být náchylnější k lámání a tím rychleji při sečení ubývat. Strunu neskladujte na přímém slunci.

Každé struně vyhovuje skladování namočením ve vodě.

VÝBĚR STRUNY DLE TYPU SEČENÉHO POVRCHU

Nízká tráva
Nízká tráva

Žací struny v této kategorii jsou nejekonomičtějším řešením mezi strunami OREGON určenými pro akumulátorové a benzínové křovinořezy a vyžínače. Tyto žací struny jsou vhodné pro úpravu travnatých ploch s měkkými stonky. Jsou ideální pro rovný terén bez skrytých překážek, jako jsou velké kameny a kovové nebo betonové prvky.

Prohlédnout produkt

Vysoká tráva
Vysoká tráva

Žací struny této kategorie zahrnují speciální žací struny OREGON vyšší kvality určené pro náročnější úkoly prováděné v obtížných podmínkách, např. ve vlhkém nebo skalnatém terénu. Jsou vhodné pro úpravu travnatých ploch s tužšími stonky (bodláky atd.).

Prohlédnout produkt

Nálety, ostružiní , maliní
Ostružiní a lesní podrost

Žací struny zařazené v této kategorii jsou struny nejvyšší kvality, které se hodí se pro silnější typy křovinořezů. Většina z těchto strun dokáže bez problémů posekat stonky rostlin o průměru až 20 mm (maliní, ostružiní atd.).

Prohlédnout produkt

PROFIL STRUNY

Mezi nabízené profily patří klasický kruhový, čtvercový, různé hvězdicové profily, bezhlučné a tzv. zubaté.

EKONOMICKÉ STRUNY

Kulatá struna
Kulatá struna

Kulatá struna OREGON je základní struna, která má kruhový profil, je odolná a pomaleji se opotřebovává, seče ale o trochu hůře a pomaleji než struny s ostrými hranami.

Prohlédnout produkt

Čtvercová struna
Čtvercová struna

Čtvercová struna seče lépe než kruhová. U čtvercových profilů je ale vhodnější volit kvalitnější složení struny, nejlépe s hliníkovými částmi s odváděním tepla ze struny např. struna Oregon Nylium.

Prohlédnout produkt

Hvězdicová struna
Hvězdicová struna

Všeobecně mezi běžně dostupnými strunami platí, že nejlépe seče struna hvězdicová, která svým šetrnějším řezem trávu „neumlátí“, ale čistým řezem uřízne.

Prohlédnout produkt

SPECIÁLNÍ STRUNY

Biotrim struna
Terramax struna

Je vyrobena z vysoce kvalitní směsi kopolymeru pro větší pevnost. Zároveň je navržena a zkonstruována tak, aby vám pomohla zvládnout
práci v drsných podmínkách.

Prohlédnout produkt

Duoline struna
Duoline struna

Žací struna Duoline Oregon kombinuje dva materiály s různými fyzikálními vlastnostmi. Mimořádně odolnou a velmi pevnou vrstvu s vnitřní částí, která má nepřekonatelnou pevnost v tahu a je odolná proti zlomení.

Prohlédnout produkt

Gator SpeedLoad
Nylium Silencio struna

Specifická směs Nylium ® s přidanými hliníkovými částicemi spolu s jedinečným profilem poskytuje více aerodynamiky, méně vibrací a méně hluku a je nejlepší volbou pro každého uživatele bateriových, elektrických i benzínových křovinořezů.

Prohlédnout produkt

Nylium struna
Nylium struna

Struna Nylium obsahuje hliníkové částečky a díky tomu je odolná proti lámání v průchodce a nedochází k tavení struny (tzv. spečení). Díky profilu pětihranná hvězda má 5 ostrých hran, které zajistí vynikající vlastnosti sečení. Ostré hrany zaručí čisté sečení, tráva po sečení nemá roztřepené konce

Prohlédnout produkt

Flexi-Blade struna
Flexi-Blade struna

Struna Flexi-Blade je složena z vysoce trvanlivého jádra pokrytého vrstvou ostrého zoubkování, které umožňuje snadné a čisté přeříznutí stonků až do průměru 20mm a pracuje rychle i v těch nejnáročnějších podmínkách. Vysoký výkon je násobený současným užitím hlav Jet-Fit

Prohlédnout produkt

Techni-Blade struna
Techni-Blade struna

Žací struna Oregon Techniblade. Je schopná useknout nebo uříznout i dřevinu do průměru 2 cm a tím částečně nahrazuje používání kovových nožů především tzv.trojzubců. Tato struna ale vyžaduje použití speciální hliníkové hlavy Oregon Jet Fit

Prohlédnout produkt