Tento web používá soubory cookie. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o používání cookies. Souhlasím

JAK VYBRAT ŽACÍ STRUNU

Zaměřte se na správný průměr struny, její délku a profil struny. Při výběru je také důležité zvolit strunu podle druhu sečené trávy či porostu a výkonu Vašeho křovinořezu.

PRŮMĚR STRUNY

Při výběru správného průměru struny doporučujeme držet se návodu k obsluze Vašeho křovinořezu, případně žací hlavy. Průměr struny musí odpovídat výkonu křovinořezu a konstrukci strunové hlavy. V případě použití silnějšího průměru dochází k přetěžování motoru a tím i ke zkracování jeho životnosti a vyšší spotřebě paliva. Při použití příliš slabého průměru se struna naopak zbytečně rychle opotřebovává a funkce odvíjení nemusí vždy fungovat podle předpokladů.

V dnešní době se již vyrábějí i struny slabého průměru, které jsou odolné proti lámání.Takové struny mají většinou speciální vysoce odolné jádro nebo obsahují hliníkové části pro odvod tepla při sečení.

DÉLKA STRUNY

U moderních strojů nám tato starost odpadá. Kryt struny je zpravidla opatřen nožem (zařezávačem), který strunu zařízne na odpovídající délku. Takto zkrácená struna má pak při správném průměru ideální odstředivou sílu i odpor vzduchu při sečení odpovídající výkonu stroje.

U ostatních modelů je třeba vzít v úvahu to, za jak dlouho strunu spotřebujeme. Obecně platí, že na jedno navinutí budete potřebovat cca 3-5m struny. Pokud sečete malou plochu, vybírejte si raději menší balení struny. Struny není dobré dlouho skladovat. I sebekvalitnější struna časem degraduje a ztrácí své vlastnosti. Vhodné není skladování v prostředí s měnící se teplotou a vlhkostí. Struna může při dlouhodobém, špatném skladování ztrácet pružnost a být náchylnější k lámání a tím rychleji při sečení ubývat. Strunu neskladujte na přímém slunci.

Každé struně vyhovuje skladování namočením ve vodě.

PROFIL STRUNY

Mezi nabízené profily patří klasický kruhový, čtvercový, různé hvězdicové profily, bezhlučné a tzv. zubaté.

KLASICKÉ STRUNY
Kulatá strunaČtvercová strunaHvězdicová struna

>> PROHLÉDNOUT PRODUKTY <<

>> PROHLÉDNOUT PRODUKTY <<

>> PROHLÉDNOUT PRODUKTY <<

Kulatá struna OREGON je základní struna, která má kruhový profil, je odolná a pomaleji se opotřebovává, seče ale o trochu hůře a pomaleji než struny s ostrými hranami.Čtvercová struna seče lépe než kruhová. U čtvercových profilů je ale vhodnější volit kvalitnější složení struny, nejlépe s hliníkovými částmi s odváděním tepla ze struny např. struna Oregon Nylium Všeobecně mezi běžně dostupnými strunami platí, že nejlépe seče struna hvězdicová, která svým šetrnějším řezem trávu „neumlátí“, ale čistým řezem uřízne.
SPECIÁLNÍ STRUNY
Biotrim strunaDuoline strunaGator SpeedLoad

Žací struna Biotrim

>> PROHLÉDNOUT PRODUKTY <<

Žací struna Duolina

>> PROHLÉDNOUT PRODUKTY <<

Žací struna Duoline plus

>> PROHLÉDNOUT PRODUKTY <<

Biotim je Oxo-bio rozložitelná žací struna s excelentním žacím výkonem. Nerozkládá se během skladování. K rozkladu dochází až v půdním podloží.Žací struna Duoline  Oregon kombinuje dva materiály s různými fyzikálními vlastnostmi. Mimořádně odolnou a velmi pevnou vrstvu s vnitřní částí, která má nepřekonatelnou pevnost v tahu a je odolná proti zlomení. 

Tato struna v kombinaci s žací hlavou Gator SpeedLoad je vhodná pro většinu křovinořezů dostupných na našem trhu např. Stihl, Husqvarna, Dolmar atd.

Je určená pro pravidelné sekání zahrad, parků a pozemků s nízkou i vyšší trávou. Struna Gator SpeedLoad je dvakrát oldolnější než standardní struny.

Nylium strunaFlexi-Blade strunaTechni-Blade struna

Žací struna Nylium line

>> PROHLÉDNOUT PRODUKTY <<

Žací struna Flexi-Blade

>> PROHLÉDNOUT PRODUKTY <<

Žací struna zubatá

>> PROHLÉDNOUT PRODUKTY <<

Struna Nylium obsahuje hliníkové částečky a díky tomu je odolná proti lámání v průchodce a nedochází k tavení struny (tzv. spečení)

Díky profilu pětihranná hvězda má 5 ostrých hran, které zajistí vynikající vlastnosti sečení

Ostré hrany zaručí čisté sečení, tráva po sečení nemá roztřepené konce

Struna Flexi-Blade je složena z vysoce trvanlivého jádra pokrytého vrstvou ostrého zoubkování, které umožňuje snadné a čisté přeříznutí stonků až do průměru 20mm a pracuje rychle i v těch nejnáročnějších podmínkách. Vysoký výkon je násobený současným užitím hlav Jet-FitŽací struna Oregon Techniblade . Je schopná useknout nebo uříznout i dřevinu do průměru 2 cm a tím částečně nahrazuje používání kovových nožů především tzv.trojzubců. Tato struna ale vyžaduje použití speciální hliníkové hlavy Oregon Jet Fit 

Jestliže si však uvědomíte, že při vysokých otáčkách se pro sečení využívá jen asi 15 milimetrů na konci struny, má její tvar na sečení opravdu malý vliv a záleží jen na preferencích a zkušenostech majitele, jaký profil upřednostní.